Szemétszállítás: tavalyi díjak, újfajta számlázás
A város területén ez évtől a Zalaispa Zrt. vette át a hulladékszállítás és –kezelés koordinálását.

A cég a családi házak esetében negyedéves, negyedévenként azonos összegû számlázást vezetett be. A háztartásoknál emiatt előfordulhat, hogy az első negyedévi számla összege magasabb az előző év hasonló időszakának számlaösszegénél. Az éves díjtételek azonban nem változtak, mivel az önkormányzat az idei évre eső díjemelés lehetséges mértékét (4.2 %), valamint az egyéb járulékos költségeket (összesen mintegy 38 millió forintot) nem hárította át a lakosságra, hanem a város költségvetéséből finanszírozza.

A társasházak esetében a Zalaispa számítógépes rendszerének hibája miatt téves számlák kerültek kiküldésre, a hibát azonban a cég korrigálja. Információink szerint ezzel kapcsolatban már levélben megkeresték az érintett társasházakat.

Felhívjuk a lakosság figyelmét arra, hogy a Zalaispa Zrt. a Polgármesteri Hivatal épületének alagsorában minden pénteken 8-tól 13.30-ig ügyfélfogadást tart!