Szovjet tankok fojtották vérbe a forradalmat
Az 1956-os forradalom és szabadságharcot jelképező lyukas nemzetiszín lobogó fölé kötött gyászszalaggal emlékszik városunk arra a 60 évvel ezelőtt napra, amikor szovjet tankok fojtották vérbe a forradalmat.

November 4. nemzeti gyásznap, az 1956-os forradalom és szabadságharc elfojtásának, sárba tiprásának napja.

A szovjet csapatok beavatkozásának következtében áldozatok száma november 4-én a fővárosban 135 volt. A KSH 1957. januári jelentése szerint az októberi 23. és január 16. közötti események embervesztesége országos viszonylatban 2652 halott (Budapesten 2045) volt, és 19 226-an (Budapesten 16 700-an) sebesültek meg.

A forradalom leverését követő megtorlásban az ENSZ bizalmas adatai alapján 453 embert végeztek ki, az 56-os Intézet szerint több mint 340 volt a kivégzettek száma az 1956-os eseményekhez kapcsolódóan. 1958-ban bírósági ítélet nyomán életükkel fizettek a vezető személyiségek: Nagy Imre, Maléter Pál, Gimes Miklós, Losonczy Géza és Szilágyi József.

Emlékezzünk hőseinkre, a forradalom áldozataira!