Tájékoztató a 2016. évi helyi adó változásokról
Tájékoztatjuk az adó beszedésére kötelezetteket, és az adóalanyokat hogy 2016. január 1. napjától az alábbi helyi adó változások lépnek hatályba:
  •        az idegenforgalmi adó mértéke személyenként és vendégéjszakánként 500 forint,
  •        az építményadó mértéke:
    1.      szállásépület, szálláshely –ide nem értve az egyéb szálláshelyet– esetén 1000 forint/m2/év;
    2.      kereskedelmi egység, iroda, szolgáltató tevékenység végzésére szolgáló építmény esetén, ide nem értve az a) pont hatálya alá tartozó építményeket, 800 forint/m2/év;
    3.      lakás, lakóépület, a lakáshoz, üdülőhöz tartozó gépjármûtároló és minden más az a) és b) pont hatálya alá nem tartozó építmény esetén 600 forint/m2/év.

Az Önkormányzat továbbra is 100%-os adókedvezményt biztosít azon lakás, és a lakáshoz tartozó rendeltetésszerûen használt gépjármûtároló tulajdonosai részére - tulajdonuk arányában -, akik tárgy év január 1. napján az adott ingatlanban lakóhellyel tartózkodnak.

Hévíz, 2015. december 2.

Hévízi Polgármesteri Hivatal