Tájékoztató az iparűzési adóztatás rendszerének 2010. évi változásról
2010. január 1-től változik a helyi iparûzési adóigazgatás rendszere, az önkormányzati adóhatóságoktól az APEH veszi át ezt a feladatot. Az adókötelezettségek pontos teljesítése érdekében a Hévízi Polgármesteri Hivatal felhívja az iparûzési adóalanyok figyelmét a következőkre:

Az önkormányzati adóhatósághoz teljesítendő bevallások, befizetések:
- 2009. évi adóbevallás (határidő: 2010. május 31.)
- 2009. év adóelőleg és tényleges adókötelezettség különbözetének fizetési kötelezettsége (határidő: 2010. május 31.)
- 2010. évi adóelőleg március 15-ig esedékes részlete
- 2010. évet megelőző évekkel kapcsolatos bevallások, önellenőrzések, fizetési kötelezettségek
Az állami adóhatósághoz (APEH) kell teljesíteni:
- 2010. évi adóelőleg szeptember 15-ig esedékes részlete
- 2010. évi adóelőleg december 20-ig teljesítendő feltöltése
- 2010. adóév, s az ezután következő adóévek bevallási, bejelentési, befizetési kötelezettségei, többek között:
o Hévízen tevékenységet kezdő vállalkozók bejelentkezése
o adatváltozás, megszûnés bejelentése
o ideiglenes tevékenységet végző vállalkozók, bejelentési, befizetési kötelezettsége
Az iparûzési adó rendszerének változásáról az állami adóhatóság tájékoztató füzetet adott ki, mely elérhető a www.apeh.hu internet címen, valamint az APEH kirendeltségein. Részletes információkhoz e kiadványból juthatnak, illetve az önkormányzati adóhatóság 83/500-860-as telefonszámán.

(Forrás: Városháza)