Támogatás a tanulóknak
Több mint 2,5 millió forinttal támogatja a jövő évben a felsőoktatásban tanuló hévízi fiatalokat az önkormányzat.

Hévíz minden évben csatlakozik a Bursa Hungarica Felsőoktatási Önkormányzati Ösztöndíj Pályázathoz, melynek lényege, hogy a felsőoktatási intézményekben tanulók kérelem beadásával önkormányzati támogatáshoz juthatnak, mely állami támogatással kiegészülve havi rendszerességgel „jövedelemhez” juttathatja a fiatalokat.

A jövő évre vonatkozó támogatási kérelmeket ez év november 15-ig kellett leadni, a testület azokat a közelmúltban zárt ülésen bírálta el.

Az adott időpontig összesen 54 pályázat érkezett a képviselő-testület elé, a képviselők kétezertől ötezer forintig terjedő havi támogatásban részesítették a tanulókat.