Támogatás a tűzeset károsultjainak
A Semmelweis utcai társasházi tûzesetének kárvallottjain nyújtott segítő kezet az önkormányzat.

Mint ismeretes, december 16-án a társasház tetőszerkezetében ütött ki tûz, amit a tûzoltóknak közel egy óra alatt sikerült eloltani.

A károsultak támogatásáról Papp Gábor polgármester javaslatára szinte azonnal döntött a képviselő-testület: rendkívüli ülés keretében 1 100 000 forint támogatást szavaztak meg hét károsult javára.. A kárszakértő véleményére alapozva megosztva különböző összegû támogatást kaptak a családok, biztosítástól függetlenül.  Az összegeket a hivatal a méltányossági települési támogatás keretében utalja ki, minden érintett még ez év végéig hozzájuthat a pénzhez.

Több társasházi lakó átmeneti elhelyezéséről is az önkormányzat gondoskodott; azoknak, akik nem tudtak azonnal visszaköltözni lakásukba, az Aquamarin szállóban biztosított elhelyezést a város, ott tartózkodásuk összegét természetesen az önkormányzat viselte.