Támogatják a tehetséges diákokat!

Emberi Erőforrások Minisztériuma a 2013/2014. tanév rendjéről szóló 47/2013. (VII. 4.) EMMI rendelet alapján pályázatot hirdet helyi (települési és megyei) önkormányzatok és nemzetiségi önkormányzatok számára a településükön − elsősorban kistelepülésen, tanyán vagy nagyobb település külterületén, leromlott lakóterületein − lakóhellyel, ennek hiányában tartózkodási hellyel rendelkező, tehetséges, nyolcadik évfolyamos tanulóinak az Arany János Tehetséggondozó Programban (AJTP) való részvételre. Az AJTP kiemelten kezeli a szociális és a pedagógiai feladatok megoldását, melyekkel a Zalaegerszegi Zrínyi Miklós Gimnáziumban és Zalaegerszegi Városi Középiskolai Kollégiumban segítik a tanulók hozott hátrányainak eredményes leküzdését, a tehetséggondozást, a személyiség- és képességfejlesztést, valamint a szociális hátrányok csökkentésére alkalmas támogatási rendszer hatékony mûködtetését.

A programban olyan tanulók jelentkezhetnek, akik valamilyen ok miatt hátrányos helyzetûek, tehetségesek és a hátrányos helyzetük miatt nincs lehetőségük a bennük rejlő képességeik kibontakoztatására, akikről tanáraik úgy gondolják, hogy megfelelő körülmények biztosításával, gondoskodó segítséggel, kiemelt törődéssel a jelenleginél jobb, kiemelkedő teljesítményre, neves gimnázium és felsőoktatási intézmény elvégzésére képesek.

A pályázatok benyújtási határideje 2013. december 12.

Részletek: http://onkormanyzat.heviz.hu/letolt/5744