Teret a közösségeknek
Közösségi terek felújítására nyert pályázati támogatást a Hévízi Kistérségi Társulás két tagtelepülése: Alsópáhok és Nemesbük. Az Új Magyarország Vidékfejlesztési Program keretében megvalósuló két beruházással megújulhat, s új funkciókat kaphat mindkét község mûvelődési háza.

Április 6-i dátummal döntött az ÚMVP Irányító Hatóság az Integrált Közösségi és Szolgáltató Tér (IKSZT) pályázatának eredményeiről, ezáltal összesen 25,4 milliárd forint uniós támogatás segítségével közel 600 kistelepülés lehet gazdagabb az ott élők számára kulcsfontosságú közösségi és szolgáltató térrel. Az egyes pályázók - akik egy címbirtokosi pályázaton már sikerrel helyt álltak - különféle, a helyi igényeket leginkább kielégítő funkciókat terveztek be az általában felújítandó épületek falai közé. A forrás lehetővé teszi az épületek rekonstrukcióján, bővítésén túl a szükséges eszközök beszerzését, valamint három éven keresztül hozzájárulhat a mûködtetési költségekhez is. A várakozások szerint a nyertes falvak lakói számos olyan szolgáltatáshoz juthatnak majd hozzá helyben, amelyekhez eddig utazniuk kellett, emellett pedig lendületet kaphatnak az eddig infrastrukturális hiányosságok miatt megakadt, vagy döcögve haladó közösségfejlesztési folyamatok.
A Hévízi Kistérségben két IKSZT címbirtokos nyert támogatást az Új Magyarország Vidékfejlesztési Programból. Alsópáhok Község Önkormányzata a meglévő Mûvelődési Ház fejlesztésére nyert támogatást. A kialakításra kerülő integrált közösségi tér alkalmassá válik a helyi közösségi igényeknek megfelelő új funkciók betöltésére.
Nemesbük Község Önkormányzata a meglévő, de rendkívül rossz állapotban lévő, felújításra szoruló Mûvelődési Házát alakíthatja át közösségi térré. A fejlesztésnek köszönhetően a település minden korosztálya számára elérhető,s új funkciókat (számítógép terem, előadó terem) egyszerre ellátó kerül kialakításra.

(Forrás: www.umvp.eu és hévízi HVI)