- Ez egy képírás, egy üzenet, mellyel az engem ért információkat, ingereket igyekszem leképezni, formába önteni. Mechanikai értelemben ugyan nem tartalmaznak írásformákat a képeim, de az üzenet mégis eléri az embereket. Megérinti őket nemcsak a szülőföldemen vagy Magyarországon, hanem Moszkvában vagy éppen egy la corunai kiállításon is – mondta a képek alkotója, Elekes Gyula.
Sokféle a téma, sokféle a forma, mellyel a mûvészetkedvelők találkozhatnak a tárlaton. Van itt triptichon, megjelennek a hegyek vagy éppen érzések az alkotásokon. A történelmi régmúltat a csodaszarvas idézi meg, mely visszatérő motívum a képeken.
- Ez egy örökség, melyet a székelyföldi mûvész felvállalt. Nem sokan mernek ugyanis lenyúlni a gyökereinkig, s vállalni a múlt ilyen formájú megjelenítését – fogalmazott Pap Gábor mûvészettörténész: -Úgy tûnik egyre inkább jelentkezik az igény, hogy ezt megmutassuk a világnak, ahogy Elekes Gyula is teszi. Méghozzá nem akárhogyan, hiszen ezzel a technikai tudással, ezzel a kifejezésmóddal ott van a nemzetközi tûzzománccal foglalkozó mezőny első húsz, de akár a tíz legjobb mûvésze között.
(Forrás: HÉVÍZI TV)