Újabb pályázati siker Hévízen Akadálymentesítették az orvosi rendelőt
Mint emlékezetes, Hévíz még 2007. júliusában jelentkezett a II. Nemzeti Fejlesztési Terv Nyugat Dunántúli Operatív Program önkormányzati felelősségi körbe tartozó intézmények utólagos akadálymentesítésére kiírt pályázatra. A fürdőváros önkormányzata arra az Európai Unió támogatásával, az EU-s regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával megvalósítandó projektre adta be jelentkezését, amelynek segítségével teljes egészében akadálymentesíteni lehetett a József Attila utcában található Egészségügyi Alapellátási Intézetet.

A projekt mostanra sikeresen lezárult, és az újjávarázsolt intézményt teljes egészében birtokba vehették a betegek, illetve az egészségügyi szakszemélyzet tagjai. A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség képviseletében eljáró szervezet és a város vezetői miután aláírták a projekt támogatási szerződését, az orvosi rendelőben tavaly szeptemberben megindulhattak az építéssel, bővítéssel és felújítással kapcsolatos munkálatok, melyeknek ÁFÁ-s összköltsége megközelítette a 13 millió forintot. A támogatási konstrukció keretében megítélt pályázati pénz összege, a beruházás összköltségének hatvan százaléka, mintegy 7.7 millió forintot tett ki. Az önkormányzat saját forrásként közel 5,2 millió forint előteremtését vállalta. Mostanra gyakorlatilag teljességgel elkészültek a betonozási –és földmunkák, az alapozások, a feltöltések, az épületen belüli burkolások, bontások. A főépületet egy új akadálymentesített bejáraton is meg lehet közelíteni, továbbá elkészült egy belső lift, az illemhelyeket pedig már a mozgásukban korlátozottak is használni tudják. A szerelők végeztek a gépészeti berendezések építési munkáival is. A közbeszerzési eljáráson nyertes cég végezte a zsaluzásokat, állványozásokat, a korlátok-kapaszkodók építését. Telepítettek új info-kommunikációs eszközöket és berendezéseket, végeztek út –és burkolatfestéseket, de gondoskodtak a csúszásveszély elhárításáról is.

(Forrás: A VÁROSHÁZA SAJTÓREFERENSE)