Ünnepelt a Bibó
Alapításának huszadik évfordulóját ünnepli e tanévben a Bibó-gimnázium.

A jubileumot az év során már számos rendezvénnyel, kiállítással ünnepelte az intézmény, s az évforduló tiszteletére évkönyvet is adtak ki.

Az ünnepség sorozat március 21-én gálamûsorral zárult, melyet az iskola tornatermében rendeztek meg.

A gálamûsor előtt az öregdiákok találkozhattak a patrónusokkal a gimnázium tantermeiben, majd az egybegyûlteket az ünnepi mûsoron Nagy Boldizsár iskolavezető köszöntötte. Beszédet mondott Varga Anikó, a keszthelyi tankerület vezetője, valamint Kepli József János alpolgármester is, aki személyes élményeit is megosztotta a jelenlévőkkel, hiszen gimnáziumi éveit az iskola falai között töltötte.

Kepli József János alpolgármester a fenntartó nevében köszöntette az iskolát, ám személyes bibós élményeit is megosztotta a közönséggel.

Valamennyi szónok méltatta a gimnázium elért eredményeit, azokat az „alternatív” vívmányokat, melyekkel az iskola eltér a környékbeli, de a megyei gimnáziumok  legtöbbjétől is.

A beszédek után az intézmény jelenlegi és volt tanulói adtak mûsort, amelyben vers, hangszeres zene, ének, tánc szórakoztatta a közönséget.

A gála után a meghívott vendégeiknek az iskola állófogadás keretében köszönte meg a részvételt.

Színvonalas  mûsort adtak a gimnázium volt és jelenlegi diákjai.