Változások az idegenforgalmi adó fizetésében
Hévíz Önkormányzata felhívja a szobakiadók, szálláshely szolgáltatók figyelmét, hogy a helyi adókról szóló 100/1990. számú törvény, illetve 16/2002. számú önkormányzati rendelet változása alapján az idegenforgalmi adó mértéke 2010. január 1.-től 410 Ft/vendégéjszaka lesz. További változás, hogy 2010. január 1-től megszûnik a 70. életévüket betöltött vendégek idegenforgalmi adó mentessége!

A mentesség eltörlésének alapja, hogy a helyi adó törvény 2009. évi CXVI. törvény általi módosítása révén kikerült az idegenforgalmi adókötelezettség alóli mentességek köréből a 70. életévét betöltött magánszemélyek adómentessége.

(Forrás: Hévízi TV)