Városinfó - sajtótájékoztatót tartottak

Hévíz aktualitásairól tájékoztatta hétfőn a sajtó képviselőit Papp Gábor polgármester.

Elsőként a képviselő-testület legutóbbi ülésének két fontos döntéséről, az idegenforgalmi adó változásáról és a közterület-használati díjak jövő évre vonatkozó csökkentéséről számolt be.

Az ifa mértéke 2019-ben 500 forintról 515 forintra emelkedik, ez a város számára közel 40 millió forint többletet jelent majd az állami támogatással együtt, melyet teljes mértékben fejlesztésekre fordítanak vissza.
A közterület-használati díjak tekintetében egységesen minden vállalkozó 30 százalékos csökkenéssel számolhat jövőre. Ez az intézkedés egyfajta kompenzációnak, segítségnek szánják a szolgáltatóknak a fürdőváros több pontján, egymással párhuzamosan zajló nagyberuházások miatt. Hiszen, bár a tavalyi első nyolc hónaphoz képest idén augusztus végéig 10 ezerrel nőtt a Hévízen eltöltött vendégéjszakák száma, az építkezések akadályokat gördítenek a vállalkozások mindennapi működése elé. Emellett továbbra is a város szinte teljes területén ingyenes a parkolás. S hogy enyhítsék a parkolási gondokat: az önkormányzat az Ady utcáról elérhető ideiglenes parkolókat jelölt ki.
A polgármester a Széchenyi utca aktuális helyzetéről, az e és jövő heti munkákról is adott tájékoztatást. Mint mondta: a terveknek megfelelően halad a Széchenyi utca több mint 1 milliárd frintból megvalósuló rekonstrukciója. Jelenleg egy munkaterületen párhuzamosan zajlik az állami és önkormányzati feladatvégzés. Állami munkában zajlik az úttest építése, szegélykövezése és a kiemelt gyalogátkelőhelyek kialakítása. Az az önkormányzati beruházások nagyrészt elkészültek, így már elkészült a közművek cseréje és megépítése, a járda építése és szegélykövezése, amit a zöldfelületek kialakítása s az új lámpaoszlopok, kandeláberek felállítása követ. Ahol a járdákon kavicsos rész látható, az azért van, mert azokon a területeken kiemelt szegélyt kell építeni, és a járdákat majd ehhez kell igazítani, építeni – mutatott rá. Emiatt most különösen komoly összhangra van szükség a munkákat illetően. A hét folyamán a szolgáltató hozzáfog az aknafedő lapok szintre helyezéséhez. A Magyar Közút a Kossuth utcáig megépít két gyalogátkelő helyet, ezt követően folytatódnak a munkák a Kossuth utcától délre.
Papp Gábor arról is beszámolt, hogy elkezdődött a nagyparkoló kiépítése. A parkoló Széchenyi utca felőli területét lezárták, egy vonalon azonban biztosított a befelé közlekedés az autók számára. Valamint az Ady Endre utcán két ideiglenes parkolót nyitott az önkormányzat. A mintegy 500 millió forintos beruházás nem titkolt célja a belvárosi rész felületeinek növelése, hiszen a parkolót úgy építik majd meg, hogy az sétálható, kerékpározható is legyen. A munkák jövő májusra fejeződnek be.
A Széchényi utcáról nyíló, a víztorony aljában készülő 56 férőhelyes parkoló építése is előrehaladott állapotban van és várhatóan az eredeti terveknek megfelelően október végére átadásra kerül.

Szúnyoggyérítés június 13.
Gondolkodjunk, beszéljünk, tanuljunk magyarul!
Szúnyogirtás június 7.

Háttér: szezonzáró beszélgetés a kézilabda szakosztály vezetőjével és edzőjével
Bibó vizsga idén is
Mit üzen a belső gyermeked?

Hévíz Hazavár 2019. II. félév
Hévíz, Széchenyi u. 0+632,30 km szelvényben gyalogos átkelőhely kijelölése